More

  Shipkovicë, ariu ushqehet me eshtrat e të vdekurve, banorët kërkojnë likuidimin e tij

  - Marketing -

  Banorët e fshatit Shipkovicë të malësisë së Sharrit zgjohen me trishtim nga varret e hapura. Dëshmitarët e rastit thonë se kanë parë një ari teksa ka hapur varre, kryesisht gjatë natës dhe ushqehej me eshtrat e të vdekurve. Rasti I njëjtë është përsëritur disa herë, e për këtë të shqetësuar janë banorët e Shipkovicës, të cilët kërkojnë ndihmë nga Ministria e Bujqësisë dhe Sektori për Punë të Brendshme Tetovë. Ata kërkojnë që institucionet të marrin masa për likuidimin e ariut I cili bën që  banorët gjatë mëngjesit të përballen me varre të hapura dhe eshtra të shpërndara njerëzish nëpër varreza

  Nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë thonë se kanë njoftuar ministrinë e Bujqësisë dhe pritet vendim për likuidimin e ariut.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Rama “përjashton” Cakajn, kryesimin e OSBE-së ia beson Bushatit

  Papritur këtë të dielë u mësua se ish- Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati do të merrte një detyrë të...

  Sulmohet baza ku strehohen ushtarët amerikanë në Irak

  Shtatë bomba ranë brenda bazës ajrore Balad të Irakut, e cila strehon forcat e SHBA, të dielën Shtatë bomba ranë...

  Rikthehet dhuna në fudboll, rrihet keq referi

  Një ngjarje aspak normale ka ndodhur në Maltë. Ndeshja e futbollit ka degraduar në akte dhune, duke lënë me...

  Zyrtarë të lartë të BDI-së dje vizituan Strugën

  Zyrtarë të lartë të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) dje vizituan Komunën e Strugës. Siç informojnë nga partia, zëvendëskryeministrat Sadulla...
  - Marketing -
  - Marketing -