More

  SHKA “Shqiponjat” nga Shkupi fitues i Festivalit FERFOLK në Ferizaj

  - Marketing -

  Përfundoi edicioni i parë i Festivalit Ndërkombëtar i Valleve për Fëmijë FERFOLK 2019.
  Në Festivalin e parë Ndërkombëtar të valleve për fëmijë , “Shamikuqja” në Ferizaj morën pjesë 7 ansamble artistike nga vendet e ndryshme të Ballkanit, të cilat sollën jo vetëm një freski kulturore në këto ditë të nxehta qershori, por edhe një kolorit vallesh, veshur me kostume kombëtare, varësisht se cilin shtet e përfaqësonin.

  ShKA “Shqiponjat nga Saraji morrën vendin e parë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Saraj: Premtimet parazgjedhore 2017 (Video)

  Derveni.info duke luajtur rolin e vet si medium lokal, përkujton banorët e Sarajit me premtimet parazgjedhore të zgjedhjeve lokale...

  LSDM: Me pakon e masave ekonomike zvogëlohen harxhimet e bujqëve dhe sigurohen më shumë para për çdo bujk

  Pakoja e tretë e masave ekonomike të miratuara nga qeveria ofron mbështetje të madhe për bujqësinë e Maqedonisë. Tashmë...

  ASh: Shteti nuk ndihmon qytetarët e bllokuar në shtete të huaja

  Aleanca për Shqiptarët ka reaguar në lidhje me qytetarët e bllokuar nëpër shtet të ndryshme, të cilët nuk mund...

  Selami: Edhe një projekt po jep frytë në Pollog

  Zv/drejtori i Agjensionit për mbështetje finansiare në bujqësi dhe zhvillim rural Abdul-Selam Selami nëpërmjet facebook-it shkruan se edhe një...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -