More

  SHKËNDIJA e para, SHKUPI i dyti

  Shkëndija mbetet në krye të tabelës në Ligën e parë futbollistike të Maqedonisë së Veriut, pasi pasditën e sotme siguroi tre pikët në duelin me Renovën, derisa ekipi i Shkupit të Çairit ka barazuar me Rabotniçkin dhe tani mban vendin e dytë.

  Rezultatet e pesë ndeshjeve nga xhoroja e 11-të në LPFMV:

  Akademia Pandev – Bellasica 1: 2

  Boreci – Pelisteri 3: 0

  Rabotniçki – Shkupi 2: 2

  Renova – Shkëndija 1: 3

  Struga Trim Lum – Vardari 2: 2.

  Nesër luajnë Sileksi dhe Makedonija GjP.

  Tabela: Shkëndija 25 pikë, Shkupi 23, Boreci 19, Makedonia GjP 19, Struga Trim Lum 16, Sileksi 14, Rabotniçki 13, Vardari 13, Pelisteri 12, Renova 8, Akademia Pandev 7, Bellasica 5.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Policia ndërpret dasmën e madhe në mes pandemisë

  Në fshatin Zdunje të Gostivarit policia ka ndërprerë një ahneg familjar për shkak se janë shkelur protokollet e miratuara...

  Dita e Alfabetit, pushteti uron-opozita kritikon

  Në ditën e alfabetit shqip, figurat politike dhe krerët shtetëror adresuan urimet e tyre. Zëvendëskryeministri, Artan Grubi tha se...

  Bora e parë mbulon pullazet e një fshati të Shkupit

  Sonte ka filluar bora e parë në rrethinën e Shkupit. Fotot e dërguara nga lexuesit e derveni.info nga Karadaku...

  Presidenti Meta viziton Dibrën

  Sot me rastin e 111 vjetorit të Kuvendit të Dibrës Presidenti i R.Shqipërisë Ilir Meta vizitoi qytetin e Dibrës....