Home / DËRVENI / Shkolla e fudbollit “Saraj” pjesmarrës në Bursa Cup

Shkolla e fudbollit “Saraj” pjesmarrës në Bursa Cup

Djelmoshat e Klubit fudbollistik “Saraj” këto ditë qëndrojnë në Turqi dhe marrin pjesë në Bursa Cup.

Ata në profilin e tyre në Facebook njoftojnë për sukseset e tyre në ndeshjet e kampionatit:

”Sot zhvilluam edhe nje ndeshje me Moldova-FC Ceadir-Lunga. Ishte ndeshje e perkryer, djelmoshat nga Saraji edhe njehere treguan nje loje perfekte dhe dhuruan shume emocione, pavaresishte rezultatit 1:1. Theksojme dhe njeherit percjellim edhe mendimet dhe vlersimet e pjesemarresve te tjere se ndeshja ne fjale vertet ishte e mrekullueshme.

FC SARAJ vs MOLDOVA-FC Ceadir-Lunga 1:1

(Neser na presin edhe 2 sfida te reja. Shpresojme ne fitore. Na mbani fat)“

/derveni.info

About Derveni Info

Check Also

SHPËRTHEN VULLKANI DERISA E VIZITONIN VIZITORËT, PO NUMËROHEN VIKTIMAT

Një vullkan shpërtheu në Zelandën e Re, duke lënë të vdekur së paku pesë persona …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *