More

  Shkolla Fillore ” Bajram Shabani ” Kondovë , shembull adekuat se si në këtë gjendje të rëndë po i mban orrët mësimore

  - Marketing -

  Sot situata në vend është e jashtëzakonshme shkaku i virusit corona. Tashmë gati dy javë me urdhër të ministrisë së Arsimit janë mbyllur të gjitha shkollat fillore , të mesme dhe universitetet.

  Në këtë situatë të jashtëzakonshme , sot Shkolla Fillore ” Bajram Shabani” në Kondovë me iniciativë të drejtuesve të shkollës dhe arsimtarët kanë vendosur që mësimin me nxënësit në mënyrë të improvizuar ta zhvillojnë në shtëpi , njofton derveni.info .

  Në emër të stafit derveni.info , i përgëzojmë drejturesit , arsimtarët e posaqërisht nxënësit e Shkollës Fillore ” Bajram Shabani ” Kondovë për këtë iniciativë duke e respektuar thënjen se Arsimi është i ( SHEJTË ).

  Në vazhdim ju sjellim foto ekskluzive të nxënësve nëpër shtëpitë e tyre./derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Debat i ashpër në Qeveri për rishikimin e buxhetit

  Në seancën e mbrëmshme të Qeverisë u zhvillua debat i nxehtë midis ministrave për shpërndarjen e re të parave,...

  Maqedoni: Për orën policore angazhohet e gjithë MPB, 600 praktikantë bëhen polic

  Në seancën e qeverisë u miratua një Dekret i cili, me të cilën për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme...

  NTP-Shkup, nga ora 09:00 deri në ora 13:00 nuk do të ketë lëvizje të autobusëve

  Ndërmarrja e Transportit Publik (NTP) Shkup njofton se nga nesër, e enjte (9 prill 2020), dhe çdo ditë pune,...

  Ngjarje e rëndë në Kumanovë / Ndërron jetë lehona 27 vjeçare pas infektimit me koronavirus

  Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Maqedonisë së Veriut informoi se ka ndërruar jetë lehona 27 vjeçare nga Kumanova,...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -