More

  Shkolla fillore në Krushopek ndahet nga Saraji

  Pavarësohet shkolla fillore në vendbanimin Krushopek. Me kërkesë të banorëve Komuna Saraj para disa muajsh ngriti iniciativë dhe propozoi para Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës që shkolla fillore në f. Krushopek të mëvetësohet juridikisht duke pasur shkollë periferike atë të fshatit Llokë.

  Mësohet se Vendimi i propozuar nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës sonte në seancë qeveritare i dha dritë jeshile edhe Qeveria e RMV.
  Komuna Saraj juridikisht tanimë bashkë me Sh. F. Përparimi në f. Krushopek ka 9 shkolla qëndrore./Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vjen përforëcimi i radhës, Elvin Yunuszada

  Skuadra e FC Shkupi tani më ka zyrtarizuar edhe një përforcim, bëhet fjalë për qendër mbrojtësin nga Azerbajxhani, Elvin...

  Zaevi i do shqiptarët të nënshtruar ndaj tij, e jo të bashkuar rreth idealit

  Lideri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev i pyetur nga TV21 ka komentuar ftesën e liderit të Bashkimit...

  Kosovë/ ​12 të vdekur nga COVID-19

  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 462...

  Nuhiu i nënshkroi aktet për emblema dygjëhësore të policisë

  Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu publikoi në Fejsbuk se janë nënshkruar aktet normative për emblemat e uniformave...