More

  Shkup, policia dënon mbi 160 shoferë

  - Marketing -

  Policia e Shkupit dje prej orës 6:00 deri më orën 24:00 ka realizuar një kontroll veprimi për të zbuluar shoferet që e tejkaluan shpejtësinë e vozitjes në rrethinën e Shkupit. Gjatë kontrolleve janë sanksionuar 22 shoferë për tejkalim të shpejtësisë. Janë zbuluar 49 kundërvajtje të tjera, për të cilat janë lëshuar 21 urdhër pagese të detyrueshme dhe 28 urdhër pagesa për kundërvajtje.
  Janë sanksionuar edhe 16 shoferë të cilët kanë drejtuar automjetet nën ndikimin e alkoolit. Janë zbuluar 25 vepra të tjera penale për të cilat janë lëshuar tetë urdhra pagese të detyrueshme dhe 17 urdhra pagesa për kundërvajtje.

  Janë sanksionuar edhe katër motoçiklistë, ndërsa janë zbuluar edhe 52 vepra të tjera penale, për të cilat u lëshuan 33 urdhër-detyrime dhe 19 urdhër-kundërvajtje.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Nënshkruhet marrëveshja ASH-AA

  Liderët e dy partive, ASH-, zijadin Sela dhe Afrim Gashi nga Alternativa kanë nënshkruar marrëveshjen për koalicion në zgjedhjet...

  UNT NËNSHKROI MEMORANDUM BASHKËPUNIMI ME AGJENCINË PËR ZBATIMIN E GJUHËS SHQIPE

  Sekretari i Përgjithshëm i Universitetit ‘Nënë Tereza’ në Shkup, mr. Bujar Kajolli morri pjesë në Konferencën Shkencore për Ditën...

  Ahmeti: “Monstrën” nuk e kanë kryer shqiptarët, sikur ta bënte dikush, do ta dënoja me pështymë!

  Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim sot ka dëshmuar për rastin “Monstra”, ai pas dëshmisë tha se BDI-ja është...

  Zbulohet arsyeja pse meshkujt bëhen këmbëngulës kur refuzohen nga femrat

  Ndjenja e refuzimit në thelb është e ndërlikuar dhe jo të gjithë e pranojnë! Duke folur për marrëdhëniet në...
  - Marketing -
  - Marketing -