More

  ShMQSh ” SARAJ” fiton disa çmime në fushën e Informatikës

  - Marketing -

  ShMQSh ” SARAJ” në fushën e Informatikës kryesisht në projektin e zhvilluar të ACTION SEE Visegrad 2017, për Arsim të Integruar, ShMQSh ” SARAJ” , fiton disa çmime në projektin e zhvilluar të USAID-it, projekt ky për Integrimin Ndëretnik në Arsim i zbatuar nga ana e Qendrës Maqedonase për Edukim Qytetar, merr çmim prestigjioz në konkursin për videon dhe fotografi më të qëlluar në nivel shtetërore duke u dalluar për projektin në fjalë prej 125 shkollave të mesme në Maqedoni ku vetëm 25 prej tyre janë zgjedhur si më të suksesshme.

  Dhënia e pesë çmimeve për përfaqësuesit në këtë ceremoni, me një pjesëmarrje të gjerë figurash të rëndësishme nga jeta politike dhe nga jeta e shkencës, dëshmoi edhe një herë se ShMQSh ” SARAJ” , me angazhimin e pandalshëm, ia ka dalë të vihet pa asnjë mëdyshje në krye, duke shënuar rezultate të dukshme në fushën e teknologjisë informative dhe të inovacionit.

  Të përkujtojmë se profesori Burim Rexhepi në ekspozitën e projektit “Suksesi” në kuadër të Konferencës Rajonale të Arsimit Microsoft dhe Sektorit Publik Microsoft për Evropën Qendrore dhe Lindore e organizuar në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës të Republikës së Maqedonisë, si përfaqësues i ShMQSh ” SARAJ” në Shkup, në një konkurrencë shumë të madhe të të nominuarve, shkëlqeu, dhe mori mirënjohje, duke e ngritur në pesë numrin e përgjithshëm të çmimeve të marra ICT Awards.

  Ndërsa me rastin e Konferencës Rajonale të Qendrës për Trajnim pranë QDN 2015/16 Shkup në ekspozitën e projektit, profesori Burim Rexhepi ne këtë konkurs fitoi bursën, ndërsa tema kryesore ishte se si të përdorin mësimin e integruar në mësimdhënie nëpër shkolla në nivel republikan. “Dua të shpreh mirënjohje të veçantë për këtë pjesëmarrje ka pamëdyshje drejtori i ShMQSh ” SARAJ” , i nderuari z.Bedri Gjurecii po aq i suksesshëm , pasi ai më ka inkurajuar dhe mbështetur bujarisht në punën time.

  Kjo është arsyeja pse pa fjalë në fund,kam mbajtur dorën në fitore , vetëm bashkëpunimi juaj i sinqertë me mua , ka qenë gjithmonë një stimul i fortë për mua forcë dhe kurajo për të vazhduar për të punuar me një vullnet te pastër dhe te sinqertë. Faleminderit për mbështetjen tuaj bujare.”. është shprehur profesori Rexhepi.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Foto ekskluzive nga aksioni i sotshëm në Krushopek

  Sot gjatë ditës u zhvillua një aksion policor në fshatin Krushopek. Sipas informacione jo zyrtare është kapur një sasi...

  Tre të arrestuar nga aksioni policor në Krushopek të Sarajit

  Nga informacionet e para që vijnë nga operacion që po zhvillohet në këto momente në Krushopek të Sarajit kundër...

  Kasami me porosi për Taravarin: Je në politikë e jo në klinikë, nuk jemi pacientë

  Kreu i Lëvizjes BESA, në një intervistë eksluzive për Gazetën Express, në lidhje me deklarimet e Arben Taravarit nga...

  Burime jo zyrtare, kokaina u gjet në kamionin me banane

  Informacionet e para jo zyrtare nga burime të TV21 thonë se dërgesa e kokainës është nisur nga Amerika për...
  - Marketing -
  - Marketing -