More

  ShMQSh “SARAJ” ka një informacion të rëndësishëm për nxënësit e kësaj shkolle

  Të nderuar nxënës,
  Duke i pasur parasysh rekomandimet dhe vendimin e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut / Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës për ndërprerjen e mësimit konvencional nga 11.03.2020 deri 25.03.2020, ju informojmë që nga dita e nesërme të gjitha aktivitetet mësimore nga profesoresha Nermine Shabani do të jenë të përqëndruara kryesisht në Google Classroom.

  Orari do të jetë siç vijon:

  Mësimi nga lënda e kontabilitetit me
  klasat III-5 dhe III-6 do të realizohet nga ora 10:00-12:00.
  Mësimi nga lënda e biznesit dhe sipërmarrësis me klasat IV-1 dhe IV-3 do të realizohet nga ora 12:00-14:00;
  Mësimi nga lënda ekonomis me klasën IV-5 do të realizohet nga ora 14:00-15:00 dhe
  Mësimi nga lënda biznes dhe sipërmarrësi me klasën I-5 do të realizohet nga ora 15:00-16:00.
  Me respekt, thuhet në njoftimin e SHMQSH “SARAJ”./derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Dajak dhe grushta ndaj policisë?! (Video)

  Një rrahje në mes të dy policëve dhe dy qytetarëve ka ndodhur sonte në Ferizaj. Pamjet janë bërë virale ndërkohë...

  Biznesmeni i njohur kosovar ndërron jetë në spitalin e Shkupit

    Drejtori i birrarisë Peja, Ernest Jusufi, ka ndërruar jetë, para disa ditëve në njërin nga spitalet e Shkupit. Dyshohet se...

  Protestuesit kanë vërshuar rrugët e gjashtë qyteteve të Maqedonisë së Veriut

  Në gjashtë qytetet të Maqedonisë së Veriutka filluar protesta kundër shtrenjtimit të paralajmëruar të energjisë elektrike nga Komisioni Rregullator...

  Qeveria e Kosovës vendos t’i hapë kufijtë me vendet fqinjë

  Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korresponduese,...