More

  Shoqata Malore “Gryka e Dervenit” promovon bukuritë e Sarajit

  - Marketing -

  Shoqata malore “Gryka e Dervenit” vazhdon me aktivitetet e saja intensive për prezentimin e bukurive natyrore e sidomos bjeshkëve të bukura të vendit tonë. Ata dit më parë kanë vizituar Malin Zheden ose “Malin e Etur” i cili gjindet në teritorin e komunës së Sarajit dhe njihet si një mal me bukuri të rralla dhe me kullota të shumta. Në ekspeditën e organizuar nga shoqata malore kanë prezentuar shumë adhurues të natyrës nga Shkupi e rrethina, të cilët kanë pas rastin që ti shijojnë bukuritë përrallore që gjinden në këtë pjesë të Shkupit.

  Kohëve të fundit Shoqata Malore “Gryka e Dervenit” ka arritur që pothuajse për çdo vikend të ofrojë nga një destinacion të bukur për adhuruesit e natyrës dhe maleve. Ata ghithashtu për derveni.info shprehen të kënaqur me pjesmarrjen në rritje të rinisë në këto shëtitje rekreative.

  Më poshtë ju sjellim foto nga atmosfera gjatë ngjitjes në majen me të lartë të malit Zheden.

  /Derveni.inf

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  BE miratoi hapjen e kufijve me 1 korrik me 15 vende, nga Ballkani janë……

  Këshilli i Bashkimit Evropian publikoi zyrtarisht të martën rekomandimin për heqjen e kufizimeve në kufijtë e jashtëm duke nisur...

  Shoqata Malore “Gryka e Dervenit” promovon bukuritë e Sarajit

  Shoqata malore "Gryka e Dervenit" vazhdon me aktivitetet e saja intensive për prezentimin e bukurive natyrore e sidomos bjeshkëve...

  Wizz Air cakton datën se kur fillon fluturimet nga Shkupi dhe Ohëri

  Nga e mërkura pritet të hapet me fluturim Aeroporti Ndërkombëtar – Shkup. WizzAir gjithashtu do të hap edhe aeroportin...

  Policia në aksion. Kapen mbi 100 kg lëndë narkotike

  Si rezultat i hetimeve paraprake, ekipet policore në bashkëpunim me Prokurorinë Publike në Strugë mëngjesin e sotëm kanë sekuestruar...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -