More

  Shoqata Malore “Gryka e Dervenit” sot vizitoi shpellat e Gumalevës

  - Marketing -

  Shoqata Malore “Gryka e Dervenit” sot organizoi shëtitje në natyrë në rajonin e fshatit Gumalevë komuna e Zelenikovës, një rajon thuajse i braktisur dhe i lënë pas dore por me histori dhe bukuri të mahnitshme natyrore. Këtij aktiviteti të bjeshkatarëve dervenas iu bashkangjit edhe Lidhja e nxënësve shqiptarë me një grup nxënësish nga Shkupi.
  Përndryshe Shoqata Malore “Gryka e Dervenit” kohën e fundit ka filluar një kampanjë për masovizimin e bjeshkatarisë nën moton “Qejfi brina s’ka” përmes së cilës ka arritur që përmes shoqërimit dhe bashkëpunimit ta shton prezencën e rinisë në aktivite në natyrë.

  /derveni.info

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Saraj: Premtimet parazgjedhore 2017 (Video)

  Derveni.info duke luajtur rolin e vet si medium lokal, përkujton banorët e Sarajit me premtimet parazgjedhore të zgjedhjeve lokale...

  LSDM: Me pakon e masave ekonomike zvogëlohen harxhimet e bujqëve dhe sigurohen më shumë para për çdo bujk

  Pakoja e tretë e masave ekonomike të miratuara nga qeveria ofron mbështetje të madhe për bujqësinë e Maqedonisë. Tashmë...

  ASh: Shteti nuk ndihmon qytetarët e bllokuar në shtete të huaja

  Aleanca për Shqiptarët ka reaguar në lidhje me qytetarët e bllokuar nëpër shtet të ndryshme, të cilët nuk mund...

  Selami: Edhe një projekt po jep frytë në Pollog

  Zv/drejtori i Agjensionit për mbështetje finansiare në bujqësi dhe zhvillim rural Abdul-Selam Selami nëpërmjet facebook-it shkruan se edhe një...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -