More

  Shqiptarja e parë nga Shkupi që garon për deputete në Kosovë

  - Marketing -

  Shqiptarja nga Shkupi Vlera Gjakova garon për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë. Këtë me një status në rrjetin social facebook e ka bërë vet Vlera Gjakova, përcjell Zhurnal.mk.

  Ajo në komentin e saj ka shkruar se është një nderë i veçantë për te që do të garon për deputete,

  “Në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, jam kandiduar nga Lëvizja Vetëvendosje! dhe kryeministri në ardhje Albin Kurti për deputete me numrin 21.

  Si shqiptarja e parë nga Shkupi që garon në parlamentin e Republikës së Kosovës, është një nderë i veçantë dhe përgjegjësi e madhe të jem pjesë e ndryshimeve rrënjësore, aty ku i kam edhe rrënjët, aty ku edhe linda, në Kosovë, në Gjakovën krenare e heroike.

  Jam këtu si një ushtare e devotshme dhe punëtore për Kosovën, për të dëshmuar se liria buron në qenien e njeriut dhe jo nga autoriteti i jashtëm, ashtu si edhe morali.

  Vetëm njeriu i lirë (nga vetja) mund të shkojë deri në fund, vetëm ata që shkojnë deri në fund hapin shtigje të reja për realizim të idealeve për barazi dhe jetë dinjitoze.

  Me Lëvizjen Vetëvendosje! unë e jetojë lirinë, me fitoren e Lëvizjes ne do ta jetojmë lirinë.”, ka shkruar Shqiptarja nga Shkupi Vlera Gjakova.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ajdini: “PDSH-ja do ti fiton zgjedhjet e 12 prillit”, jemi të izoluar nga mediat dhe portalet

  “PDSH-ja do ti fiton zgjedhjet e 12 prillit” kështu deklarohet sekretari i përgjitshëm i PDSH-së, Sali Ajdini në intervistën...

  Qeveria vendosi Hatixhja dhe familja të marrin shtëpi

  Protagonistët e filmit dokumentar “Toka e Mjaltit”, Atixhe Muratova dhe familja Husein dhe Lutvie Sam me tetë fëmijë do...

  MBROHET MAGJISTRATURA E PARË NË UNIVERSITETIN ‘NËNË TEREZA’ NË SHKUP

  Sot në hapësirat e Fakultetit të Shkencave Teknike të Universitetit 'Nënë Tereza' në Shkup, kandidati për magjistër në drejtimin...

  22 vite nga sulmi i dytë në familjen Jashari

  Sot shënohet 22-vjetori i sulmit të dytë të forcave të Serbisë ndaj familjes Jashari në Prekaz. Atë ditë, më 22...
  - Marketing -
  - Marketing -