More

  SHSHP- Shkup:Për herë të parë, përmirësohet qasja në vaksinat falas kundër gripit sezonal

  - Marketing -

  Për herë të parë, gjatë këtij viti është përmirësuar mundësia e të pasurit të v vaksinave falas kundër gripit sezonal, krahas 10 Qendrave për shëndet publik, në vaksinim do të përfshihen edhe tri poliklinikat: Bukuresht, Çair dhe Gjorçe Petrov pranë Shtëpisë së shëndetit – Shkup. Vaksinimi fillon prej nesër 22.11.2019. Vaksinat janë dedikuar për gratë shtatzëna, personat e moshuar mbi 65 vjet, personat me sëmundje kronike dhe punëtorët shëndetësor.
  Shtëpia e shëndetit Shkup do të ketë në disponim 2500 doza të vaksinave, të shpërndara në Bukuresht, Gjorçe Petrov dhe Çair.
  Vaksinimi falas në të tri poliklinikat do të realizohet çdo ditë pune në
  periudhën prej ora 14:00 deri në ora 18:00 dhe e njëjta do të realizohet nga ekipet preventive të IPSH Shtëpia e shëndetit Shkup.
  Personat e interesuar mund të caktojnë vaksinim falas tek mjeku i tyre amë, përmes Termini im..
  Ashtu sikurse edhe gjatë sezoneve të kaluara, kulmi i aktivitetit të virusit të gripit sezonal pritet të jetë në muajin shkurt.
  Në pajtim me planin e miratuar për vaksinim kundër gripit, dhe gjithsesi në bashkëpunim me Ministrinë e shëndetësisë, me aktivitetet në vijim do të japim kontributin tonë për vaksinim të suksesshëm.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sela dhe Gashi, takim me Kurtin në Prishtinë

  Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela dhe ai Alternativës, Afrim Gashi kanë takuar sot në Prishtinë kryetarin e...

  Kryetari i Odës ekonomike në vizitë te “Dauti Komerc”

  Sh.A Dauti Komerc mirëpriti në vizitë kryetarin e OEMVP-së z.Nebi Hoxha që në kuadër të programit të 15 vjetorit të...

  Zyberi: Ndihmë shtetërore deri në 20.000 euro për të rinjtë për të ble apartamente dhe shtëpi

  Sot  kandidati për Kryeministër të pare shqiptar, Naser Zyberi, vizitoi familje të moshës se re me të cilët bashkëbiseduan...

  ANKETË e re nga Instituti Ndërkombëtar për Demokraci

  Koalicioni LSDM-BESA dukshëm është para VMRO-DPMNE-së, konkretisht 24.8 për qind ndaj 21.2 për qind. Kështu tregojnë rezultatet e anketës...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -