More

  Shtyhet ndeshja Maqedonia e Veriut – Kosova

  - Marketing -

  Në video-konferencën e sotme që po mban UEFA me 55 anëtarët e shoqatave të futbollit, është marrë vendim që ndeshjet e play-off të Euro 2020, të planifikuara për muajin qershor, do të shtyhen për tre muaj.

  Kjo do të thotë se takimi mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të shtyhet për muajin shtator, shkruan lajmi.net.

  Dueli duhej të luhej më 26 mars në Shkup, mirëpo shkaku i krizës me virusin COVID-19 shtyhet dy herë, fillimisht për 4 qershor, ndërsa tani cakohet për në muajin shtator

  3 shtator 2020 është orari i ri i takimit gjysmëfinal të Ligës së Kombeve.

  Finalja e madhe ndërmjet fituesëve të dueleve Gjeorgji-Bjellorusi dhe Maqedoni e Veriut-Kosovë është caktuar për datën 8 shtator 2020.

  Organizata e futbollit evropian është e vendosur që të përfundojë kampionatet, kësisoj vera do të jetë e gjitha e rezervuar për kompeticionet e klubeve.

  Zyrtarizimi i këtij vendimi pritet të vijë moment pas momenti.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Një kryetar komune humbi motrën e tij, nuk lejoi grupim në varrim

  Kreu i Komunës së Tearcës, Isen Asani, takimin e sotëm me koordinatorin kryesor të shtabeve të krizës së komunave...

  LAJMËRIM / Për regjistrimin e klasave të para në vitin shkollorë 2020/21 për fëmijët me nevoja të veçanta te shkolla fillore “DITURIA” Saraj

  Për herë të parë në Saraj , hapet paralele për fëmijët me nevoja të veçanta në shkollën fillore "Dituria"...

  Hazbi Lika në ASH? Osmani: BDI është më e fortë se kurrë!

  Shkup, 2 qershor – Së fundmi në opinion kanë qarkulluar lajme për largimin e njërit nga figurat lokale të...

  Përsëri orë policore ?

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë pyetjeve të gazetarëve në konferencën për shtyp tha se po analizojnë të gjithë...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -