More

  “Shvercerat”: Pse e larguat Mukin? Shkupi është i Shkupit

  Largimi i Muharem Bajramit nga FC Shkupi ka sjell pakënaqësi të mëdha në opinionin sportiv në vend. Përveç reagimeve të ndryshme, nuk ka munguar edhe ai i përkrahësve më të mëdhenj të ngjyrave bardhekaltër “Shvercerat”.

  Këta të fundit kanë kërkuar arsyen e largimit të Mukit nga stoli i Shkupit. Tifozët gjithashtu kanë thumbuar edhe presidentin turk, duke shkruar se Shkupi është i Shkupit dhe jo i Stambollit.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Qeveria emëroi drejtorë dhe zv.drejtorë të rinj

  Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot ka emëruar drejtorë, zv.drejtorë dhe anëtarë të këshillave drejtuese në ndërrmarje dhe shoqata...

  15 viktima dhe 247 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 737 teste, dhe janë regjistruar 247 raste...

  Paul Pogba braktis Francën pas vendimit radikal të Macron ndaj Islamit

  Paul Pogba ka marrë një vendim drastik duke braktisur përfaqësuesen e Francës. Shkaku lidhet me presidentin Emmanuel Macron, pasi ky...

  Ulet çmimi i benzinës

  Benzina dhe vaji ekstra i lehtë i lehtë për amvisëri do të bien për gjysmë denari për litër prej...