More

  Sonte derbi më i madh në Angli, Liverpool apo Manchester – formacionet zyrtare

  - Marketing -

  Sonte në Angli luhet derbi më i madh në ishull mes dy skuadrave që kanë më se shumti tituj kombëtarë të fituar, Liverpoolit dhe Manchester United

  Liverpool hynë në këtë ndeshje me 20 fitore dhe 1 barazim nga 21 ndeshje dhe është rrugës për ta siguruar titullin në Premier Ligë pas 30 viteve.

  E për këtë Jurgen Klopp ka zgjedhur formacionin më të mirë të mundshëm që ka në dispozicion.

  Në sulm ka startuar Sane, Salah dhe Firmino, në mesfushë Wijnaldum, Henderson dhe Oxlade Chamberlain, kurse katërshja mbrojtëse para portierit Alisson është Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk dhe Robertson.

  Për Liverpoolin sonte në bankë rezervë nuk është fare Xherdan Shaqiri.

  Në anën tjetër Manchester United nuk ëshët në pozitë të mirë. Aktualisht ata kanë 27 pikë më pak se Liverpool dhe nëse sot nuk fitojnë do të jenë prapë pesë pikë prapa Chelsea duke bërë kështu një hap fallco drejt sigurimit të një pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve.

  Në rast se humbin, Liverpool do të këtë 64 pikë dhe do ti ikë 20 herë kampionëve të Anglisë për 30 pikë.

  Manchester hynë në lojë me disa mungesa dhe me e madhja është ajo e Marcus Rashford që sot nuk është as në bankën rezerve. Në sulm, Manchester do të startojë me Martial, James dhe Andreas, në mesfushë me Williams, Matic dhe Fred kurse katërshja mbrojtëse para De Gea është, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire dhe Luke Shaë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vdes një person në Manastir, ishte në izolim prej 13 ditësh?

  Manastiri ka edhe një person të vdekur sot, një 66-vjeçar që ishte në izolim 13 ditë më parë, me...

  Arifi apel Bankave që të gjejnë mënyra alternative për ndarjen e pensioneve

  “Sot në hapësirat e komunës së Tetovës u realizua mbledhja e 4-të me radhë e Shtabit të Krizës pranë...

  Komuna Çair vazhdon me aksione

  Komuna Çair vazhdon të përkujdeset për sigurinë e personelit mjekësor dhe pacientëve të tyre Shërbimet e Komunës së Çairit gjatë...

  Taravari: Qëndroni në shtëpi, 2 javët e ardhshme janë kyçe

    Bankat dhe Institucionet tjera ku grumbullohen njerëz të caktojnë sigurime speciale, këtë e kërkoi shtabi i krizës i tre...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -