More

  Sonte ndryshon çmimi i naftës dhe benzinës

  Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, solli vendim, me të cilin kryhet rritja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht për 3.11 %, njofton Telegrafi Maqedoni.

  Nga sonte në mesnatë, çmimi i shitjes me pakicë i benzinës ЕUROSUPER BS-98 rritet për 1,00 denarë/litër, ndërsa çmimet e shitjes me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95, të EURODIZEL (D-ЕV) dhe të Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri (ЕL-1) rriten për 1,50 denarë/litër.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ahmeti demanton Bexhetin, interpelancë thëret opozita

  Kreu i BDI-së Ali Ahmeti thotë se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar për zërat se deputetë të BDI-së...

  Spitalet private kalojnë në dispozicion të shtetit

  Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe ka kërkuar nga Inspektorati Shtetëror I Shëndetësisë që të kryejë një mbikëqyrje të jashtëzakonshme...

  Burri sulmon gruan fizikisht, ajo e paraqet në polici

  Mbrëmë (23- nëntor) rreth orës 01.00, pjestarët e policisë nga SPB Tetovë e kanë arrestuar një 40 vjeçar banues...

  Njësiti “TIGRAT” gabimisht bastisin familjen shqiptare në Shkup

  Në orët e mëngjesit të kësaj të shtune njësiti special “Tigrat” kanë terrorizuar një familje shqiptare në Shkup, shkruan...