More

  Sonte në Saraj u mbajt festivali “Shkupi Folk Fest 2020”

  Sonte në Sheshin e Flamurit në Saraj u mbajt Festivali Ndërkombëtar “Shkupi Folk Fest 2020” në organizim të ShKA “Shqiponja” Saraj. Në këtë festival morrën pjesë shumë shoqata kulturo artistike nga vendi dhe rajoni si dhe rapsodë e këngëtarë të ndryshëm. Ky event i mirëorganizuar promovon kulturën tonë shqiptare të trevës së Dervenit, si dhe ofron spektakël për vizitorët dhe banorët e Sarajit.

  Derveni.info në vazhdim ju sjell foto ekskluzive nga festivali:

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Filloi rindërtimi i xhamisë së Matkës. Kërkohet ndihma e donatorëve!

  Edhe pse nevojë e kahmotshme e banorëve të paktë të fshatit Matkë, këto ditë kanë filluar punimet për meretimim...

  Ndërroi jetë një nga mësuesit e parë në shkollat e Dërvenit-Rexhep Zejneli

  Mësohet se sot ka ndërruar jetë doajeni i arsimit shqip në trevën e Dervenit prof.Rexhep Zeneli nga f.Kranjë nga...

  Vdekje të shumta, mbyllja e pashmangshme

  Po mbushen kapacitetet spitalore për akomodim të pacientëve të sëmurë nga Kovid-19 në të gjitha qytetet e vendit, ndërsa...

  Tetovë: Rrugët e ngushta problem për zjarrfikësit

  Në disa lagje të Tetovës shpesh herë ka ndodhur që intervenimi të kryhet nga largësia ose është intervenuar me...