More

  Sot mbledhja politikë-sport, pritet të vendoset për rifillimin e kampionatit

  - Marketing -

  Sot mund të vendoset fati i edicionit 2019/2020 në Serie A.

  Krerët më të lartë të FIGC’së, pra federatës italiane, me në krye Gabriele Gravina dhe udhëheqësit e tjerë të ligave, Serie A, Serie B dhe ato më të ulëta, do të takohen me ministrin e sportit, Vincenzo Spadafora, përcjell Derveni.info.

  I pranishëm do të jetë edhe Paolo Zeppilli, kryetari i komisionit mjekësor.

  Ka qenë vetë Gravina që para pak ditësh ka deklaruar se skuadrat duhet të rikthehen në stërvitje me 4 Maj, por se thotë që barrën e vendimit duhet ta marrë qeveria, gjegjësisht ministria e sportit.

  Në anën tjetër, ditën e djeshme, Spadafora deklaroi se është fans i futbollit dhe dëshiron që kampionati të rinisë sa më shpejt, por fillimisht duhen marrë në konsideratë shumë faktorë e mbi të gjitha ai i shëndetit të njerëzve.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Zekiri: MPB-ja duheshte t’i dënonte qytetarët e Çairit, Sarajit, Butelit

  Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri akuzoi Ministrin e Brendshëm Nake Culev për mosrespektim e masave të mbrojtjes nga pandemia....

  Bekteshi: Do t’i kërkojmë Komisionit për Sëmundje Infektive të rishqyrtojë protokollin në pjesën e uljes së mysafirëve

  Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, tha sot gjatë paraqitjes së tij në edicionin e lajmeve në televizionin Sitel, tha...

  Prodhimet e Uka Komerc, tanimë prezente edhe në Gjermani

  Lajmërim Të nderuar konsumatorë nga diaspora! Ju informojmë se UKA Komerc fillon distribuimin e produkteve edhe në Gjermani. Distributor për Gjermani: HUEDAVERDI Gmbh Mannheim,DE info@huedaverdi.de www.huedaverdi.de ----------------------------------------------------------------------------------- H...

  BDl: Mbi 5 milion euro mbështetje financiare për bujqit

  Përfaqësuesi i BDl-së dhe sekretar shtetëror në ministrinë e Bujqësisë dhe Pylltarisë, Nefruz çeliku në konferencën e sotme për...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -