More

  “Sportistët, krenaria e shtetit”, a e meritojnë titullin ambasadorë të një vendi

  Sporti dhe sportistët janë ambasadorët më të mirë të një shteti. Por a u mundëson shteti stërvitje, udhëtime dhe gjithçka që u nevojitet? A interesohen autoritetet dhe sponsorët për ta?

  Kampioni në karate, Berat Jakupi, në “EU Click” tha se sportistët e meritojnë titullin ambasador të një vendi.

  Atletja Drita Islami hapur foli edhe për atë që te sportistët ka edhe xhelozi, posaçërisht tek ata që janë konkurrentë.

  Porosia e këtyre sportistëve është që rezultatet e arritura nuk bëhen brenda natës por arrihen me shumë stërvitje dhe duke hequr dorë nga shumë gjëra. Andaj, federatat e sportit dhe shteti duhet në mënyrë shtesë të vlerësojë mundin e tyre.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  “Shvercerat”: Pse e larguat Mukin? Shkupi është i Shkupit

  Largimi i Muharem Bajramit nga FC Shkupi ka sjell pakënaqësi të mëdha në opinionin sportiv në vend. Përveç reagimeve...

  Daçiq: Hashim Thaçi do të arrestohet 99 përqind

  Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se Dhomat e Specializuara të Kosovës janë të gatshme për...

  Filipçe: Janari pritet të jetë periudha më e rrezikshme

  Ministri i shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe theksoi se muaji janar i vitit të ardhshëm do të...

  Aksident rrugor në RMV, 17 të lënduar

  Në një aksident trafiku që ka ndodhur në rrugën Shtip – Radovish janë lënduar 17 persona. Aksidenti që ka ndodhur...