More

  Studeniçani po urbanizohet

  - Marketing -

  Pas ndërtimit të Sheshit të Studeniçanit, asfaltimit të rrugës kryesore si dhe ndriçimit të Sheshit kryesorë në Studeniçan, ditëve të fundit në rrugët dhe në Sheshin e Stdeniçanit është vendosur edhe sinjalizimi horizontal duke i vijëzuar kalimet e këmbësorëve dhe vijat e rrugës. Me këto investime të viteve të fundit duket se kjo komunë po merr pamje gjithmonë e më urbane.

  /derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Vazhdon ngjyrosja e betonit te Çairçanja! Saliu: Mos paragjykoni, është bërë për sigurinë fëmijëve

  Vazhdon ngjyrosja e bankinave të betonit te Çaircanja në Çair. Zëdhënësi i Qytetit të Shkupit Valon Saliu në facebook...

  Ndërroi jetë një i burgosuri në burgun e Idrizovës

  Një i dënuar në burgun e Idrizovës mbrëmë ka ndërruar jetë në Klinikën e Shkupit, bën të ditur policia. “Gjatë...

  Tërmet i madh më Iran, raportohet edhe për viktima

  Një tërmet prej 5.2 shkallësh Rihter ka goditur Iranin, raporton Tv 21. Sipas njoftimit të përfaqësuesve të organizatave humanitare...

  Lëvizje jashtë kufijve, këto janë rregullat për qytetarët e Maqedonisë dhe Kosovës

  24/05/2020  Ambasada Shqiptare në Zvicër ka njoftuar qytetarët se transporti tokësor kërkon pëlqimin paraprak të shtetit tranzit. Fjala bie nëse...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -