More

  STUHI E RREZIKSHME NË SPANJË, KËRCËNOHET EDHE FRANCA

  Stuhia e fuqishme Gloria, që përfshiu të hënën pjesën më të madhe të Spanjës lindore, shkaktoi vdekjen e së paku katër personave.

  Rajonet përreth Valencias dhe Ishujve Balearik u goditën më së keqi, me përmbytje të mëdha dhe erëra të forta.

  Mbi 30 provinca në Spanjë u vunë në gjendje të gatishmërisë.

  Autoritetet thanë se një person humbi jetën në provincën Avila, pasi u godit nga tjegulla që fluturonin.

  Një grua e pastrehë u ngri për vdekje pranë Valencias, një viktimë u regjistrua në rajonin Asturias dhe një në qytetin Moiksent.

  Stuhia më vonë lëvizi në jug të Francës, ku mediat lokale cituan parashikues të motit duke thënë se ajo është më e keqja në rajon që nga viti 1982.

  Spanja dhe Franca u goditën nga përmbytje të mëdha edhe në tetor të vitit të kaluar.

  /Derveni.info

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gjendet drogë në Vizbeg të Shkupit, arrestohen tre persona

  Sot pas orës 15:00, pas informacioneve paraprake policia ka kryer bastisje në Vizbeg të Shkupit, në shtëpinë dhe lokacionet...

  Takim lamtumirës i kryetarit të BDI-së z.Ali Ahmeti me ambasadorin e Francës z.Kristijan Timonie

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ishte në takim lamtumirës në rezidencën e ambasadorit francez,...

  Nazim Bushi morri detyrën në MPB. Pritet nga Oliver Spasovski

  Menjëherë pas seancës së djeshme parlamentare ku u votuan zëvendësministrat, sot, Nazim Bushi nga rradhët e Bashkimit Demokratik për...

  Maqedoni: Do lehtësohen procedurat për marrjen e shtetsisë

  Qindra bashkëqytetarë, edhe pse jetojnë në Maqeodni para se vendi të fitojë pavarësinë nga Jugosllavia, ende nuk kanë shtetësi....