Home / DËRVENI / Ta pastrojmë Matkën

Ta pastrojmë Matkën

Organizata joqeveritare 4Select në kuadër të projektit të tyre për mbrojten e ambientit po zhvillon aktivitetet e saja në Kanjonin e Matkës me qëllim ngritjen e vetëdijes dhe përmirsimin e infrastrukturës për grumbullimin e mbeturinave dhe në bashkëpunim me “Higjienën Komunale” kanë vendosur shporta për grumbullim dhe selektim të mbeturinave gjithashtu. Ghithashtu në këtë kampanjë për ngritjen e vetëdijes është kyçur edhe Restaurant Fresh në Matkë ku mund të merren falas qese plastike për grumbullimin e mbeturinave. Organizatorët vlersojnë se me këtë projekt do të ndikohet në përmirsimin e situatës aktuale me mbeturinat në Kanjonin e Matkës, si një ndër vërejtjet më të mëdha të vizitorëve të Matkës.

/derveni.info

 

About Derveni Info

Check Also

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë kërkon falje publike pas u ngriti gishtin e mesit protestuesve

Pa kaluar 24 orë nga veprimi që indinjoi të gjithë, ambasadori i OSBE në Shqipëri, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *