More

  Të dielën fillon llogaritja verore e kohës

  - Marketing -

  Prej të dielën do të fillojë llogaritja verore e kohës.

  Natën mes të shtunës dhe të dielës, akrepat e orës do të lëvizin për një orë përpara, që do të thotë se ora 2, do të jetë ora 3.

  Llogaritja verore e orës mbaron më 25 tetor pas mesnatës.

  Prej vitit 2021, do të hyjë në fuqi propozimi për shfuqizimin e lëvizjes së obliguar të orës në vendet e Bashkimit Evropian. Propozimi u miratua nga Parlamenti Evropian, por megjithatë çdo vend-anëtar do të ketë mundësi që vetë të zgjedh nëse do të mbetet në kohën dimërore apo verore.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Edhe djali i Presidentit serb infektohet me Covid19

  Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka njoftuar se djali i tij Danilo ka dalë pozitiv me koronavirus dhe është...

  Debat i ashpër në Qeveri për rishikimin e buxhetit

  Në seancën e mbrëmshme të Qeverisë u zhvillua debat i nxehtë midis ministrave për shpërndarjen e re të parave,...

  Maqedoni: Për orën policore angazhohet e gjithë MPB, 600 praktikantë bëhen polic

  Në seancën e qeverisë u miratua një Dekret i cili, me të cilën për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme...

  NTP-Shkup, nga ora 09:00 deri në ora 13:00 nuk do të ketë lëvizje të autobusëve

  Ndërmarrja e Transportit Publik (NTP) Shkup njofton se nga nesër, e enjte (9 prill 2020), dhe çdo ditë pune,...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -