More

  Të hënën fillon viti i ri shkollor 2019-2020, Ademi: Prindërit t’i dërgojnë fëmijët në shkollë

  - Marketing -

  Ndonëse është paraparë bojkot i mësimit, ministri i Arsimit, Arbër Ademi thotë se prindërit të hënën duhet t’i dërgojnë fëmijët e tyre në shkollë. Të hënën  është dita e parë mësimore, është ditë feste dhe e rëndësishme posaqërisht për ata që për herë të parë regjistrohen nëpër shkolla, nuk ka kushte për grevë dhe ne do të gjejmë zgjidhje, thotë Ademi. Për këtë dhe shumë pyetje të tjera ndiqni intervistën e plotë në emisionin 10 minuta në ora 19:10.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Njëvjetori i aksidentit tragjik, marsh nga Llaskarca deri në Gostivar

  Një vit pas tragjedisë së Llaskarcës ku në një aksident trafiku humbën jetën 16 persona dhe dhjetëra të tjerë...

  Në Spanjë punëtorëve mund t’iu zbritet nga paga pushimi për kafe dhe cigare

  A duhet që punëtorit t’i zbritet në pagë koha shtesë e shpenzuar për cigare dhe kafe? Një kompani portugeze në...

  Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, plagosen dy persona

  Në lagjen Kolovicë të Prishtinës, janë plagosur dy persona si rezultat i të shtënave me armë zjarri. Policia ka...

  Putin: Derisa unë jam në pushtet nuk do të ketë martesa të së njëjtës gjini

  Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin deklaroi se në vend nuk do të legalizohen martesat të të njëjtë gjini derisa...
  - Marketing -
  - Marketing -