More

  Të shtëna me armë në festën e shkollës, 2 të vdekur dhe 20 të plagosur

  - Marketing -

  Dy persona dyshohet se kanë vdekur dhe të paktën 20 janë plagosur pasi një person i armatosur hapi zjarr në një festë të një universiteti në Teksas. Shërbimet e urgjencës u nisën për në vendin e ngjarjes në Greenville, afër Dallas, ku studentët e Kolegjit të Tregtisë A&M të Teksasit po festonin për kthimin në shkollë.

  Policia u fut në vendin e ngjarjes në Greenville, Teksas pas raportimeve për një të shtënë.

  Policia e Qarkut Hunt tha që tre ambulanca morën viktima në një spital lokal të traumës dhe viktimat e tjera u dërguan në spitalet Greenville, Quinlan dhe Tregtisë.

  Gjendja e tyre është e panjohur në këtë kohë.

  Videoja e shpërndarë në internet tregon trupa të shpërndarë në dysheme në një pishinë gjaku.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Maqedoni: 17 të shëruar dhe 21 raste të reja

  Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit, nga 258 teste të realizuara, 21 kanë rezultuar pozitiv...

  Reisi thotë se ka vdekur, kurse Filipçe mendon se koronavirusi është gjallë?!

  Venko Filipçe sot në profilin e tij në Facebook demantori Reis Sulejman Rexhepin se virusi ka vdekur. “Ai nuk...

  Han: Ballkani Perëndimor i takon Evropës

  Eurokomisari për buxhet dhe administratë, Johanes Han, deklaroi se Ballkani Perëndimor i takon Evropës dhe përpjekjet e vendeve nga...

  Pasnesër do fillojë pagesa e pensioneve

  Pagesa e pensioneve do të filloj nga e mërkura (27 maj), njoftojnë nga Ministria për Punë dhe Politikë Sociale. Pagesa...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -