More

  Tërmet në Shqipëri dhe Maqedoni

  - Marketing -

  Një tërmet me magnitudë lokale prej 3.7 ballëve të shkallës Rihter është regjistruar sot në mëngjes në Republikën fqinje të Shqipërisë dhe është ndjerë nga popullata në pjesët jugperëndimore të vendit tonë me intensitet prej III ballëve sipas shkallës Makrosizmike evropiane.

  Tërmeti, siç komunikuan nga Observatoriumi Sizmologjik pranë Fakultetin matematiko-natyror në Shkup, ka ndodhur në orën 06:30, 155 kilometra në jugperëndim të Shkupit në Republikën fqinje të Shqipërisë dhe ka origjinë nga rajoni kufitar epiqendror Korçë./Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sheqerinska fotografohet me emblemën e UÇK-së

    Zëvendëskryeministrja e Maqedonisë së Veriut dhe Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinksa e shfaqur në një foto të shkrepur me...

  Sulejman Rexhepi thotë se jep dorëheqje nga udhëheqja e BFI-së

  Edhe pse u njoftua opinioni para disa ditëve se Riaseti i BFI-së ka shkarkuar Sulejman Rexhepin nga kreu i...

  Moti sot në Maqedoninë e Veriut

  Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me periudha të diellit. Gjatë pasdites dhe në fund të ditës do...

  Bërns: Fluturimi i aroplanëve për mirëseardhje në NATO shprehje e mbështetjes sonë të përhershme

  Fluturimi i aeroplanëve ushtarak amerikan sot mbi  Shkupin është shpehje e mbështetjes sonë të përhershme për Maqedoninë e Veriut...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -