Home / LAJME / Tërmeti në Korçë/ Katër të lënduar dhe 100 shtëpi të dëmtuara nga tërmeti në Korçë

Tërmeti në Korçë/ Katër të lënduar dhe 100 shtëpi të dëmtuara nga tërmeti në Korçë

Një valë tërmetesh përfshiu qarkun e Korçës. Katër persona u plagosën, ndërsa në fshatin Floq, i cili u identifikua si epiqendër, u shkatërruan 45 shtëpi. Ministria e Mbrojtjes bëri me dije se në total ishin dëmtuar më shumë se 100 banesa.

About Derveni Info

Check Also

Maqedonia si Zvicrra: “Blicat” do të fotografojnë, dënimet do të vinë në shtëpi me postë!

Ministria e punëve të brendshme është duke përgatitur ndryshime ligjore me qëllim që të vendoset …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *