More

  Tetova në këmbë kundër shtrejtimit të energjisë elektrike, qindra tetovarë në protesta

  Ka filluar protesta e paralajmëruar kundër shtrenjtimit të paralajmëruar të energjisë elektrike nga ana e Komisionit për Energjetikë. Protesta ka filluar në ora 19:00 në disa qytetet të vendit, si në Tetovë, Gostivar, Kumanovë, Çair.

  Qindra qytetarë të Tetovës në sheshin “Iliria” kanë filluar protestën e tyre kundër shtrenjtimit të çmimit të energjisë elektrike.

  Lajmi për rritjen e çmimit të rrymës u prit me reagime të ashpra në opinion, si rezultat i së cilës erdh edhe ideja për të protestuar.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Aksident në Hasanbeg, vdes sharraxhiu

  Një motoçikletë dhe makinë për prerjen e drunjve janë aksidentuar këtë mbrëmje në Hasanbeg të Shkupit, afër shkollës fillore,...

  Besmir Ismani nga Kondova pjesë e Akademisë së Futbollit pranë FFM-së

  Besmir Ismani nga Shkolla e Futbollit Saraj pranohet në Akademinë e Futbollit pranë FFM-së. Pas një gare tejet të...

  Jankullovska me pranga në duar dërgohet në gjykatë për seancë gjyqësore

  Ish ministrja e punëve të brendshme Gordana Jankulloska, e cila pardje u dërgua për vuajtje të dënimit në burgun...

  KUVEND:SOT DISKUTOHET PËR VENDIMET GJATË GJENDJES SË JASHTËZAKONSHME

  Propozimi i vendimeve për përcaktim të ekzistimit të gjendjes së jashtëzakonshme të miratuar nga presidenti i Republikës së Maqedonisë...