More

  TetovaSot mëson: Gjatë fundjavës pritet takim Kasami-Thaçi?

  - Marketing -

  Takimet e liderëve shqiptarë janë intesifikuar ditëve të fundit, për koalicionime të mundshme në zgjedhjet e 12 prillit. Disa ditë më parë u takuan Bilall Kasami dhe Ziadin Sela për të arritur “ujdi” për të dal bashk në zgjedhje. Mbrëmë kreu i ASH-së Sela është takuar edhe me Afrim Gashin e Alternativës, duke shpresuar për koalicion. Kreu i ASH-së insiston që në koalicionin opozitar të fusë edhe parti të pushtetit, gjegjësisht Alternativën. Siç mëson Tetovasot, në fundjavë pritet të takohet edhe Bilall Kasami me Menduh Thaçin, për të forcuar frontin opozitarë edhe më shumë, karshi BDI-së. Ndryshe, në paraqitjet publike, kreu i BESËS Kasami ka deklaruar se është i gatshëm të hap edhe më shumë frontin opozitar që fitorja të jetë më e madhe më 12 prill. Ai gjithashtu u ka bërë apel edhe shoqërive civile, intelektualëve dhe gjithë atyre që e duan ndryshimin./ts.mk/

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Shtrenjtohen derivatet e naftës, ja çmimet e reja

  Nga mesnata derivatet e naftës do të shiten me çmime më të larta për 2.5 denarë sa i përket...

  Në Shkup prej sot deri të premten spërkatje tokësore kundër mushkonjave

  Në rajonin e Shkupit nga sot deri të premten do të zhvillohet faza e dytë e dezinzektimit tokësor kundër...

  Të mërkurën hapet aeroporti i Shkupit dhe Ohrit

  Në pajtueshmëri me rekomandimet e Komisionit për Sëmundje Infektive dhe pas vendimit të Qeverisë, të mërkurën, respektivisht me 1...

  ‘Të marr atë që kam lënë pas’/ Në mes të kulmit të suksesit, Noizy komunikon vendimin e papritur

  Reperi i njohur shqiptar Noizy, në kulmin e karrierës së vet ka bërë një postim të mistershëm në rrjete...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -