More

  Thaçi: Shqiptarët duhet të përkrahin demokracinë konsensuale si zgjidhje e vetme e problemeve

  Ditën e djeshme, PDSH mbajti takime në Ropalcë, Mateç, Llojan dhe kulminoi me tubimin në Sllupçan të Komunës së Likovës.

  Të pranishëm në takime ishin Menduh Thaçi, Orhan Ibrahimi (bartës i listës në zonën 2) dhe Fitor Seferi – kandidat për deputet në zonën 2.

  Mes tjerash, Menduh Thaçi shpjegoi platformën e partisë duke potencuar se shqiptarët duhet të përkrahin demokracinë konsensuale si zgjidhje e vetme e problemeve.

  Orhan Ibrahimi: Duhet ta dënojmë politikën e gabuar të Ali Ahmetit duke mbështetur PDSH-në më 15 korrik.

  Menduh Thaçi: Nuk heq dorë nga parlamenti dydhomësh për shkak se ajo është zgjidhja e vërtetë e çështjeve tona. Në qeverisje PDSH do të kompenzojë dëmet që janë shkaktuar nga pandemia duke ndihmuar familjet dhe bizneset.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Dajak dhe grushta ndaj policisë?! (Video)

  Një rrahje në mes të dy policëve dhe dy qytetarëve ka ndodhur sonte në Ferizaj. Pamjet janë bërë virale ndërkohë...

  Biznesmeni i njohur kosovar ndërron jetë në spitalin e Shkupit

    Drejtori i birrarisë Peja, Ernest Jusufi, ka ndërruar jetë, para disa ditëve në njërin nga spitalet e Shkupit. Dyshohet se...

  Protestuesit kanë vërshuar rrugët e gjashtë qyteteve të Maqedonisë së Veriut

  Në gjashtë qytetet të Maqedonisë së Veriutka filluar protesta kundër shtrenjtimit të paralajmëruar të energjisë elektrike nga Komisioni Rregullator...

  Qeveria e Kosovës vendos t’i hapë kufijtë me vendet fqinjë

  Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës, ka mbajtur mbledhje korresponduese,...