Home / LAJME / “Tingujt e Çarshisë” këtë vit nga 16-18 shtator

“Tingujt e Çarshisë” këtë vit nga 16-18 shtator

Mos e humbasni këtë edicion të “Tingujt e Çarshisë” i cili mbahet prej 16 deri me 18 shtator në disa lokacione në Çarshinë e Shkupit. Sivjet marrin pjesë shum artistë nga vendi dhe rajoni si Elvana Gjata dhe Dafina Zeqiri, pastaj Lumi B e Yll Limani etj.

Gjithashtu këtë vit ka shumë animatorë, koloni arti, kinema të hapur nën qiell dhe shumë shumë surpriza tjera!

Ky Festival organizohet nga QIK Shkup dhe mbështetet nga Qyteti i Shkupit dhe Komuna e Çairit

About Derveni Info

Check Also

Kroaci, ish-modelja e Playboy do të kandidojë për presidente

“Rinia po largohet, numri i lindjeve sa vjen e bie. Nuk mund të rri duarkryq …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *