More

  Tre shqiptarë nga Maqedonia në Zvicër e plagosin me thika një qytetarë

  Në një debat midis disa personave të Shtunën në Amriswil, një burrë u p lagos me një thikë. Tre persona u arrestuan.

  Pak pas orës 6.30 pasdite, qendra e thirrjeve emergjente kantonale mori një raport në lidhje me një mosmarrëveshje midis disa njerëzve në një pronë në Bahnhofstrasse. Punëtorët e shpëtimit nga policia e kantonit Thurgau ishin në gjendje të ndalonin dhe kontrollonin njerëzit. Një person kishte një pl agë me th ikë. Tuniziani 41-vjeçar duhej të sillej në spital nga shërbimi i ndihmës së shpejtë me lëndime të rënda. Tre shtetas nga Maqedonia të moshës 21, 35 dhe 57 u arr estuan informon polizeiticker ch.

  Shërbimi mjeko-ligjor i policisë së kantonit Thurgau u thirr për të siguruar prova. Zyra e prokurorit publik po zhvillon një hetim penal. Rrjedha e saktë e ngjarjeve, si dhe sfondi i mosmarrëveshjes janë objekt i hetimit në vazhdim./transmeton tetova1

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Është identifikuar lloji i virusit britanik në Maqedoni

  Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë analizës së të dhënave nga pacientët pozitiv në janar, në një laborator privat...

  Nga 1 shkurti e gjithë administrata të kthehet në punë

  Ministria për Shoqëri Informatike dhe Administratë propozon që më një shkurt e gjithë administrate të kthehet në punë, të...

  Një mijë euro për 1 vit të kaluar në shërbim! Ushtarët që kanë mbushur 45 vjet do të fitojnë shpërblim financiarë nga ARM

  Ushtarët profesionistë mbi 45 vjeç tani do të kenë mundësinë të largohen nga Ushtria me shpërblim financiar, i cili...

  Nëntë viktima dhe 394 raste të reja me Covid-19, qindra të shëruar

  Në 24 orët e fundit në vend janë kryer 2236 testime për koronavirus dhe prej tyre 394 kanë rezultuar...