More

  Trendi më i madh i ri ndërhyrjeve plastike është super i çuditshëm

  - Marketing -
  Trendi më i madh i ri ndërhyrjeve plastike është super i çuditshëm

  Sipas një studimi të publikuar së fundmi, përgjatë këtij viti do të ketë një bum ndërhyrjesh kirurgjikale për korrigjimin e madhësisë së thithkave.

  Për arsye nga më të çuditshmet, një pjese goxha të madhe të femrave u duket se ka diçka që nuk shkon me gjoksin e tyre.

  Disa mendojnë se e kanë shumë të vogël, disa mendojnë se e kanë shumë të madh, disa mendojnë se i kanë asimetrike, madje ka dhe nga ato që mendojnë se e kanë më të ngritur se ç’duhet.

  Dhe sikur të mos mjaftojnë të gjitha këto, trendi i ndërhyrjeve kirurgjikale për 2017-ën tregon sesa përtej limiteve ka shkuar e gjithë kjo çështje.

  Sipas një studimi të publikuar së fundmi, përgjatë këtij viti do të ketë një bum ndërhyrjesh kirurgjikale për korrigjimin e madhësisë së thithkave.

  Po, po! E lexuat mirë.

  Sipas statistikave, përgjatë 2016-ës ka pasur një rritje me 30% të kërkesës së ndërhyrjeve për zvogëlimin e thithkave dhe ky trend do të vijojë edhe këtë vit.

  Sipas kirurgëve, arsyetimi pas këtij trendi është fakti që personat me thithka më të vogla konsiderohen më tërheqës.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Kanita publikon këngën e re

  Këngëtarja e re dhe simpatike, Kanita ka publikuar këngën e re. Projekti mban emrin “Fllad” dhe erdhi i shoqëruar edhe...

  SOT ËSHTË 104 VJETORI NGA RËNJA HEROIKE E ISA BOLETINIT

  "Un' jam mirë kur âsht' mirë Shqipnia." - Isa Boletini. 104 vjet më parë, në kurthën e pregaditur nga xhandarmeria...

  Administratorë çdo vit e më shumë, për 4 vite numri i tyre është rritur për rreth 4 mijë

  Shkup, 23 janar – Edhe LSDM edhe VMRO DPMNE kur janë në opozitë kritikojnë se Administrata publike është e...

  Kryetari i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, priti në takim zëvendësambasadorin e BE-së në Shkup, Julian Vasalo

  Fillimisht, kryetari Bexheti i uroi mirëseardhje zëvendësambasadorit Julian Vasalo, më pas ata vazhduan takimin duke biseduar për planifikimin e...
  - Marketing -
  - Marketing -