Home / DËRVENI / Turp: Parku i Sarajit i mbuluar me mbeturina

Turp: Parku i Sarajit i mbuluar me mbeturina

Parku i Sarajit si një ndër vendet më të preferuar për vizitorët në festën e 1 majit, sot pasdite ka mbetur në gjendje të mjerueshme. Fotot flasin më mirë për gjendjen por edhe për kulturën e vizitorëve të parkut. Edhe përskaj apeleve të shumta të institucioneve kompetente, përsëri duket se vetëdija e qytetarëve është për të ardhur keq.

Zoti u ndihmoftë puntorëve të “Parqe dhe gjelbërime” në ditët në vijim kur do të duhet që ta pastrojnë dhe mirëmbajnë parkun.

About Derveni Info

Check Also

Përfundon rikonstruimi i urës Goce Dellçev

Rikonstruimi i urës Goce Dellçev ka përfunduar dhe me këtë është normalizuar edhe trafiku. Vozitësit …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *