More

  U mbajt Olimpiada Shkollore-2019 në Saraj

  - Marketing -

  Komuna e Sarajit, edhe këtë vit ka organizuar Olimpiadën Shkollore, e cila ishte e 17 e radhës. Finalja e Olimpiadës Shkollore u zhvillua në garat e diturisë dhe në disa disiplina sportive, edhe atë në disiplinën e vrapimit, kërcimit, hudhjen e gjylës dhe në sportet kolektive hendboll për vajza dhe futboll për djem.
  Në bazë të rezultateve të arritura, vendin e parë e kanë fituar dy Shkolla me nga 44 pikë, por Shkolla “ Sami Frashëri”, u rangua në vendin e parë pasi që kishte një medalje të art më shumë për dallim nga Shkolla Fillore “ Bajram Shabani”, e cila u kualifikua në vendin e dyt.
  Ndërsa, në vendin e tret e kualifikuan dy Shkolla Fillore “ Drita” nga vendbanimi Rashçe dhe “Ibe Palikuqi”, nga Bojana me nga 22 pikë.
  Komuna e Sarajit me vendim të Këshillit komunal, për të të gjithë nxënësit që kanë fituar vendin e parë në sporte individuale dhe kolektive, ju ka siguruar qëndrim tre ditor në Strugë nga 14-16 qershorë.
  Olimpiada Shkollore në komunën e Sarajit, organizohet tradicionalishtë, me rastin e mbarimit të vitit Shkollorë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Kasami me porosi për Taravarin: Je në politikë e jo në klinikë, nuk jemi pacientë

  Kreu i Lëvizjes BESA, në një intervistë eksluzive për Gazetën Express, në lidhje me deklarimet e Arben Taravarit nga...

  Burime jo zyrtare, kokaina u gjet në kamionin me banane

  Informacionet e para jo zyrtare nga burime të TV21 thonë se dërgesa e kokainës është nisur nga Amerika për...

  Zëvendës/drejtori i Agjencionit për punësim, Bekim Murati , aplikoni në programin për vetpunësim

  Agjencioni për punësim i Maqedonisë së Veriut, ka hapur shpalljen për punësimin e personave të papunë të cilët janë...

  Mbi 1 ton kokainë kapet në Krushopek të Sarajit

  Aksion i madh policor po zhvillohetnë Krushopek të komunēmës së Sarajit. Sipas informacioneve të para jozyrtare të siguruara nga...
  - Marketing -
  - Marketing -