More

  Uji në Kopanicë mbetet një “luks” i paarritshëm

  - Marketing -

  Banorët e Kopanicës para disa ditëve ngritën zërin për mungesën e ujit të pijshëm në fshatin e tyre dhe në një kronikë televizive ata akuzuan Komunën e Sarajit dhe NP “Ujësjellës dhe Kanalizime” si fajtore për këtë gjendje. Ata ankohen se uji prej rezervuarit që gjendet në Kopanicë nuk është i mjaftueshëm ti furnizojë me ujë edhe fshatrat përreth, konkretisht fshatin Bukoviq. Nga ana tjetër edhe banorët e Bukoviqit kanë nevojë për ujë sepse edhe ata më herët protestuan për ujë të pijshëm i cili nuk  arrin deri në fshatin e tyre. Në ndërkohë premtimet e Komunës së Sarajit për ujësjellës dhe kanalizime në çdo vendbanim mbetet vetëm premtim në letër. Në afërsi të fahatit Kopanicë para disa viteve u sollën disa gypa për ujësjellës me të cilët u premtua se do të zgjidhet ky problem, por siç duket edhe në foto të siguruar nga lexuesit e derveni.info gupat janë ndryshkur në livadhin përreth rrugës dhe deri më sot nuk janë instaluar.

   

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Qeveria e Kosovës ndriçohet me ngjyrat e flamurit amerikan

  Për nder të përvjetorit të pavarësisë së Amerikës, objekti i Qeverisë së Kosovës është ndriçuar më flamurin amerikan. Krerët e...

  Vritet me thikë një person në fshatin Batincë

  Sipas informatave jozyrtare në një zënkë mes dy familjeve në fshatin Batincë të Shkupit, ka mbetur i vdekur një...

  Arben Ziberi: Më 15 korrik pres mbështetje masovike për politikat e Ali Ahmetit

  Karvani i BDI-së në Saraj sot vizitoi fshatrat Arrnaqi dhe Bojanë. Në takimet me banorët u prezentua platforma zgjedhore...

  Mickoski: LSDM premtoi shoqëri për të gjithë, po doli një shoqëri për një familje

  Kryetari i VMRO DPMNE-së, Hristijan Mickoski nga Petroveci sot theksoi se Maqedonia aktualisht është e okupuar nga një qeveri...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -