More

  Ulet çmimi i benzinës

  Benzina dhe vaji ekstra i lehtë i lehtë për amvisëri do të bien për gjysmë denari për litër prej sonte në mesnatë, ndërsa çmimi i diselit do të mbetet i njëjtë, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë dhe Shërbime të Ujit (KRE). Me këtë vendim ulen çmimet me pakicë të derivateve të naftës me një mesatare prej 0.39 për qind.

  Çmimi i ri me pakicë i EUROSUPER BS-95 do të jetë 58.5 denarë për litër, EUROSUPER BS-98 do të shitet për 60.5, EURODIESEL BS (DE V) për 50.5, dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri (EL -1) për 50 denarë për litër.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Qeveria: Të vdekurit nga korona mund të mos varrosen me arkivol metali

  Në seancën e djeshme të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut është sjellë përfundimin se nuk është rregulluar ligjërisht që...

  Ademi: Maqedonia e Veriut ka bërë hapa historik drejt përmirësimit në relacionet e mira fqinjësore me Greqinë dhe Bullgarinë

  Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane, Arbër Ademi ka marrë pjesë në takimin e Komisionit Interparlamentar për Ballkanin Perëndimor:...

  Në 24 orët e fundit, 946 raste të reja, 33 të vdekur dhe 789 të shëruar

  MSH-ja njofton se në 24 orët e fundit janë bërë 2564 testime kurse janë regjistruar 946 raste të reja...

  Filipçe: Përgatitemi për vaksinimin kundër Kovid-19

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot përmes një postimi në rrjetin social “fejsbuk” njoftoi se është në fazë të...