More

  UltraMaratona Tiranë-Shkup kaloi sot nëpër Saraj

  Sivjet për herë të parë Shoqata “Maraton Albania” organizon Ultra-Maratonën Tiranë-Dibër-Shkup që po përshkon Rrugën e Arbërit. Rreth 59 maratonistë nga Shqipëria,Kosova dhe viset shqiptare të Maqedonisë kaluan qindra kiometra prej Tirane për të mbërritur sot në Shkup ku do të ndalen në Sheshin Skenderbeu në qendër të Shkupit.

  Maratonistët të shoqëruar nga bjeshkatarë lokal, sot kaluan nëpër teritorin e Komunës së Sarajit, ata vendosën lule të freskëta para përmendores së Isa Boletinit në Sheshin e Flamjrit në qendër të Sarajit, dhe përmes malit të Ulnajave (Vodno) vazhduan për në qendër të Shkupit.

  Ata dje u pritën edhe nga Drejtori i Agjensionit për Rini dhe Sport të RMV z.Izmit Nura i cili ju dha përkrahje maratonistëve shqiptarë dhe u dëshiroi rrugëtim të lehtë e të suksesshëm.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Përplasje për pushtet në një parti politike në Maqedoni?! Ja detajet..

  Emrat e propozuar për poste në eshalonin e tretë të qeverisë dhe anashkalimi i Forumit Rinor ka ngjallur paknaqësi...

  Zv/Kryeministri i Parë Grubi takon ish kreun e LPK-së

  Nuk ka shumë njerëz të cilët në kohëra të ndryshme të kombit tonë, mbi supet e tyre kanë bartë...

  Vaksina kundër gripit deri në fund të muajit, falas për grupet në rrezik

  Vaksinat kundër gripit sezonal pritet të mbërrijnë në fund të këtij muaji, pas së cilës menjëherë do të filloj...

  Carovska: Këtë vit ekskursionet shkollore nuk janë të lejuara

  Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Milla Carovska sot deklaroi se këtë vit nuk mund të organizohen ekskursione shkollore. “Janë dërguar...