More

  Keqpërdoret uji, banorët e Matkës mbeten pa ujë

  - Marketing -

  Banorët e Matkës vuajnë për ujë të pijshëm

  “Në këto ditë të nxehta përgjat gjith muajit gusht ujë kemi pasur vetëm 2-3 orë në ditë.” Kështu e nis rrëfimin e tij V.F banor i Matkës i cili i shkruan redaksisë tonë për problemin me ujë të pijshëm që kanë banorët e Matkës gjat verës, ai ankohet se nga gypi i cili është i mjaftueshëm për disa fshatra uji “vjidhet” nga pronarët e tokave për të vaditur tokat në vendbanimet me të ulta si Saraji dhe Gllumova dhe nuk arrin që të furnizojë shtëpite dhe familjet që jetojnë në vendbanimet më të nalta siç është Matka por edhe vet një pjesë e fshatit Gllumovë. Ai ankohet se ka njoftuar ekipet e “Ujësjellësit” edhe komunës Saraj për këtë problem, zgjidhje akoma nuk është gjetur.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Sekretari shtetërorë në MSHIA, Avziu konfirmon se është rregulluar sistematizimi në RTVM

  Servisi Publik duket se tashmë ka tejkaluar të gjitha problemet lidhur me sistematizimin e të punësuarve dhe punësimet e...

  Një lagje e tërë në Saraj mbetet tash e disa ditë pa rrymë

  Po bëhen gati një javë kurse një lagje në komunën e Sarajit vazhdon të përballet me mungesë të energjisë...

  Drejtori Halili në Sofje takon Papukçiskin: Korridori 8 hekurudhorë strategjik për rajonin

  Drejtori i Hekurudhave të Maqedonisë – Infrastrukture, Festim Halili ka qëndruar për vizitë zyrtare në Sofje të Bullgarisë ku...

  Të dielën u mbajt Marshi me të cilin u përkujtua Luftëtari i Çajlanës

  Të dielën me datë 08.02.2020 Shoqata Malore "Gryka e Dervenit" organizoi Marshin Përkujtimor "Memedali Jashari" i cili përfshiu një...
  - Marketing -
  - Marketing -