More

  Vdes gruaja që u aksidentua në rrugën Shkup – Veles

  Në gjendje shumë të rëndë, me fraktura në kokë dhe gjakderdhje, është gruaja e cila është sjellë në Klinikën për traumatologji në Shkup pas aksidentit që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në vendin e quajtur Pusta Kulla.

  Siç thonë për MEDIAL-n nga Qendra urgjente pranë Klinikës kirurgjike në Shkup, gruaja është sjellë në gjendje kome. Është edhe bërë edhe incizim kompjuterik dhe ndërmerren masa për sanim të gjendje së saj.

  Gruaja është një nga tre të lënduarit në ndeshjen zinxhirore afër Pusta Kullës në autostradën Veles – Shkup. Dy personat tjerë janë baba dhe vajza e tij dhjetëvjeçare, të cilët pas aksidentit janë dërguar në spitalin e përgjithshëm të qytetit të Velesit. Vajza ka marrë lëndime trupore dhe bashkë me babain janë ndaluar për observim.

  SPB veles i vërteton shkaqet për aksidentin në të cilin janë përfshirë gjashtë automjete dhe ka tre të lënduar.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Katër viiktima dhe 200 raste të reja me Covid 19

  Ministria e Shëndetësisë raportoi të shtunën për 4 pacientë të vdekur dhe 200 të infektuar me koronavirusin e ri...

  Ibrahimi: Nëse e bëni Naser Zyberin kryeministër i keni 12 votat tona, në të kundërtën opozitë!

  Nga Zeqirja Ibrahimi Vetë e shkelën parimin “fituesi me fituesin”, e prishën lojën e zgjedhjeve lokale pikërisht përmes partive maqedonase,...

  Regjistrohen 378 shkelje për mosmbajtjen e maskës

  Gjatë 24 orëve të fundit (07/08.08.2020) në territorin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 378 shkelje për mosmbajtjen e...

  Kjo është pasuria marramendëse e Behgjet Pacollit

  Ish zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, ai ka pasuri...