More

  Vendime pune për edukatoret, përkëdhelëset dhe stafin teknik te çerdhja ‘Flutura’ – Kondovë


  Dje në çerdhen Filizi u ndanë vendime pune për tetëmbëdhjetë puntore që do të fillojnë të punojnë në objektin ” Flutura” në vendbanimin Kondove vendimet i ndau kryetari i Komunës së Sarajit z.Blerim Bexheti së bashku me drejtoreshën Vjollca Mustafa.

  Kryetari Blerim Bexheti, theksoi se ndjehet shumë i lumtur që sot të ndaj vendimet e punësimit për edukatoret, përkëdhelëset dhe stafin teknik që do të punojnë në objektin e çerdhes “Flutura” ju uroi të gjithve që ti gëzojnë vendet e punës me shëndet dhe përkushtim ndaj më të vegjëlve tanë.

  Tradicionalisht edhe këtë vitit kryetari Bexheti në festat e fundivitit vizitoi Çerdhen Filizi dhe gëzoi fëmijë me shpërndarjen e pakove gjithashtu e falemenderoi stafin për punën dhe menaxhimin e shkëlqyeshëm dhe ju dëshiroi një vit të rri të mbarë.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Breshëri KALLASHNIKOVI, vritet 32 vjeçari Jetmir Bregu

  Detaje të reja janë zbuluar nga vr as ja e pasdites së sotme në Durrës. Mësohet se vi kti...

  Covid-19, 6 viktima dhe 183 të infektuar në 24 orët e fundit

  Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 1 466 teste të kryera 183 persona kanë...

  Thaçi honazhe te varri i Arbër Xhaferit me rastin e 73 vjetorit të lindjes

  Kryetari i PDSH-së, z. Menduh Thaçi paraditen e sotme ka vendosur kurora lulesh pranë varrit të ish-kryetarit të ndjerë...

  Mot i ndryshueshëm, temperatura deri më 14 gradë

  Moti sot paradite do të jetë i ndryshueshëm, pasdite duke filluar nga perëndimi do të jetë me reshje shiu,...