More

  VMRO-DPMNE akuzon për shitje të identitetit!

  Nga VMRO-DPMNE akuzojnë se Zaev udhëheq qeveri të pazarllëkut duke e shitur identitetin, gjuhën dhe historinë. Prej atje thonë se ditëve në vijim presim që kryeministri të nënshkruajë dokument me të cilin ata nuk pajtohen. Nga LSDM-ja e thërrasin liderin e opozitës, Hristian Mickoskin duke e pyetur nëse bashkëpunon me Bullgarinë dhe për interesat e kujt. Gjithashtu mohojnë se do të nënshkruhet ndonjë dokument.

   “Politika tradhtare e Zoran Zaevit dhe Nikolla Dimitrovit shkaktoi që sot të kemi tezgë në Maqedoni. E gjithë Maqedonia u bë tezgë ku shitet historia, gjuha dhe identiteti maqedonas që kushtojnë nga 1 euro”, tha Aleksandar Pandov nga VMRO-DPMNE.

  “Histerinë që po e përhap politikani i vetëshpallur dhe histerik Hristian Mickoski është në dëm të shtetit dhe popullit të tij, në periudhë i cili është tepër i rëndësishëm për të ardhmen e përbashkët”, u shpreh Kostadin Kostadinov nga LSDM.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Gjendja shëndetsore e hoxhës Zekirja Bajrami po përmirsohet

  Pas shtrimit në spital të hoxhës Zekirja Bajrami para disa ditësh, si duket sot gjendja e tij po përmirsohet....

  Hoxhë Omer Bajrami tregon si është gjendja shëndetësore e hoxhës Dr.Zekirja Bajrami

  Në lidhje me gjendjen shëndetsore të hoxhës Zekirja Bajrami, është deklaruar djali hoxha Omer Bajrami. Ai në një postim...

  Sot 13 viktima dhe 63 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

  Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 529 teste, ndërsa janë regjistruar 63 raste...

  MPB dënon një deputet: Ka biseduar në telefon përderisa ka drejtuar makinën

  Policia ka dënuar një deputet i cili ka qenë duke biseduar në telefon celular përderisa ka qenë duke drejtuar makinën në...