Home / LAJME / Vritet presidenti vetëshpallur i “Republikës së Çamërisë”

Vritet presidenti vetëshpallur i “Republikës së Çamërisë”

Vritet në një atentat presidenti i “Republikës së Çamërisë”, Festim Lato. Vrasja e Festim Latos ka ndodhur në Holandë nga persona të paidentifikuar.

Familja e të ndjerit ka njoftuar Policinë e Holandës dhe rasti ka filluar që të hetohet.

Festim Lato ishte shtetas shqiptar nga Vlora që punonte dhe jetonte në Holandë prej 25 vitesh. Republikën e Çamërisë, Lato, e shpalli më 30 tetor të vitit 2016. Ai madje kishte premtuar në vitin 2017 se shumë shpejt do të prodhoheshin edhe 500 pasaportat e para të Çamërisë.

Lato një vit më herët kishte thënë se si pas informacioneve të tij Shqipëria e Madhe do të bëhet shumë shpejt.

 

About Derveni Info

Check Also

Ali Ahmeti: Muhamed Zekiri më kërkoi të bëhet deputet! Zekiri: BDI-në e kam mbështetur hapur!

“Muhamedi ka ardhur tek unë për tu bërë deputet i Bashkimit Demokratik për Integrim, para …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *