More

  Zaev: Liria dhe pavarësia kanë ngjyra të bukura

  - Marketing -

  Kryeministri Zoran Zaev për nder të Ditë së Pavarësisë ka uruar qytetartë e vendit ku shkruan se liria dhe pavarësia kanë ngjyra të bukura

  Më 8 shtator 1991, Dita e Pavarësisë na tregoi se liria dhe pavarësia kanë ngjyrat më të bukura, shkroi Kryeministri Zoran Zaev në rrjetin social “Twitter”.

  “Gëzimi, lumturia dhe bukuria që përmbushën atdheun tonë duhet të mbahet mend gjithnjë. Le të jetë e përjetshme Dita e Pavarësisë. Rroftë Republika e Maqedonisë së Veriut”, ka shkruar Zaev.

  Shumë parti politike dhe Presidenti Stevo Pendarovski sot kanë uruar Ditën e Pavarësisë së Republikë së Maqedonisë së Veriut.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Saraj: Premtimet parazgjedhore 2017 (Video)

  Derveni.info duke luajtur rolin e vet si medium lokal, përkujton banorët e Sarajit me premtimet parazgjedhore të zgjedhjeve lokale...

  LSDM: Me pakon e masave ekonomike zvogëlohen harxhimet e bujqëve dhe sigurohen më shumë para për çdo bujk

  Pakoja e tretë e masave ekonomike të miratuara nga qeveria ofron mbështetje të madhe për bujqësinë e Maqedonisë. Tashmë...

  ASh: Shteti nuk ndihmon qytetarët e bllokuar në shtete të huaja

  Aleanca për Shqiptarët ka reaguar në lidhje me qytetarët e bllokuar nëpër shtet të ndryshme, të cilët nuk mund...

  Selami: Edhe një projekt po jep frytë në Pollog

  Zv/drejtori i Agjensionit për mbështetje finansiare në bujqësi dhe zhvillim rural Abdul-Selam Selami nëpërmjet facebook-it shkruan se edhe një...

  - Marketing -

  - Marketing -
  - Marketing -