Home / LAJME / Zaev propozon Angellovskën dhe Xhemailin

Zaev propozon Angellovskën dhe Xhemailin

Kryeministri Zoran Zaev ka propozuar para deputetëve Nina Angellovskan si kandidate për Ministre të Financave dhe Hisen Xhemailin ministër pa resor për përmirësimin e klimës ekonomike për kompanitë vendore. Zaev tha se ka besim tek dy kandidatët që do të kontribuojnë profesionalisht në interes të qytetarëve të vendit. Numër i madh i deputetëve të Grupit parlamentar të VMRO DPMNE-së është paraqitur për replika ndaj fjalimit të kryeministrit Zaev, gjë e cila do të zgjasë zgjatjen e seancës së sotme.

About Derveni Info

Check Also

Kroaci, ish-modelja e Playboy do të kandidojë për presidente

“Rinia po largohet, numri i lindjeve sa vjen e bie. Nuk mund të rri duarkryq …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *