More

  Zaevi pret deri më 15 tetor aktakuzë për rastin “Reket”

  - Marketing -

  Kryetari i LSDM-së dhe kryeministër Zoran Zaev në tribunën e sotme “Në rrugë të drejtë” në Shtip theksoi se pret para 15 tetorit të përfundojë hetimi me aktakuzë për tastin “Reket”.

  “Para datës 15 përfundojnë 90 ditë nga hetimi, dhe pres të përfundojë me aktakuzë dhe qytetarët t’i dinë të gjitha të vërtetat. Kjo do ta inkurajojë gjyqësinë edhe më tej të vendosë jashtëzakonisht edhe sipas Kushtetutës dhe sipas Ligjit dhe sipas bindjes personale edhe sepse premtuam shteti ligjor, sundim të së drejtës. Drejtësi të barabartë për të gjithë, qytetarë të barabartë para sistemit juridik”, thotë Zaevi.

  Ai vuri në dukje se për dallim nga opozita, e cila do ta mbulonte  këtë rast, pushteti i udhëhequr nga LSDM-ja e paraqet rastin edhe at personalisht kryeministri. Zaevi porositi se shtet ligjor do të thotë  edhe rritje ekonomike, investime, por edhe motivim që të rinjtë të qëndrojnë në vend.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Xhaferi: Lista zgjedhore e BDI-së duhet freskuar, Arifi nuk do të kandidohet, Mexhiti nuk është në rrjedha

  Talat Xhaferit mbrëmë në emisionin “Click plus” tha se BDI në zgjedhjet e 12 prillit duhet ta freskojë listën...

  Kreu i BFI-së Rexhepi në vizitë tek OVL UÇK në Prishtinë

  Më 18 shkurt, 2020, në Prishtinë janë takuar Veteranët e Luftës. Në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës...

  Ky është salloni i bukurisë në të cilin nuk ka pasqyre

  Kelly Vowles, pronarja e një salloni bukurie të quajtur Pixal-Rose Design, mori një vendim drastik, por të mirëmenduar për...

  Kryeministri Kurti priti kreun e ASH-së, Ziadin Sela (FOTO)

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në një takim ka pritur kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i...
  - Marketing -
  - Marketing -