More

  Zbatimi i dygjuhësisë në institucionet ndëshkuese-përmirësuese-Sela takon Arifin

  - Marketing -

  “Sot në zyrat e Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës (AZGJ) në vizitë pune ishte zëvendësdrejtori i Shtëpisë Ndëshkuese-Përmirësuese, Sadush Arifi, ku në takim me drejtorin e AZGJ-së, Ylber Sela, diskutuan për obligimet që dalin nga Ligji i Përdorimit të Gjuhëve.

  Me këtë rast, Sadush Arifi e njoftoi drejtorin Sela mbi sfidat dhe pengesat e zbatimit të këtij Ligji në institucionet ndëshkuese-përmirësuese.

  Bashkëbiseduesit ranë dakord të mbajnë takime të tilla edhe në të ardhmen, të cilat do ta thellojnë bashkëpunimin e të dyja institucioneve, në drejtim të zbatimit të obligimeve që burojnë nga Ligji i Përdorimit të Gjuhëve.” – zyra për informim, Agjencia për Zbatimin e Gjuhës

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Besa e Sarajit sonte zgjodhi shtabin zgjedhor

  Lëvizja Besa në Saraj përmes një Komunikate njofton se sonte ka zgjedhur Shtabin Zgjedhor për zgjedhjet e 12 Prillit. Në...

  Grenell flet pas përfundimit të Konferencës së Munihit

  I dërguari i Posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun me Serbinë, dhe njëkohësisht ambasadori i SHBA’së në Gjermani,...

  Mark Zuckerberg pranon rritjen e taksave në Evropë

  Shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg pranon të paguajë më shumë taksa në vende të ndryshme, duke cituar fragmente të...

  Si të mos shtoni peshë pas të 40-ve

  Çrregullime hormonale, plakje, dieta te vazhdueshme. Pasi kalon mosha 40 vjeçare kilogramët bëhen gjithnjë e më të vështirë për...
  - Marketing -
  - Marketing -