More

  Zbukurohet obori i xhamisë në fshatin Raçe


  Sot në fshatin Raçe ka filluar investimi i radhës në Xhaminë e epërme. Bëhet fjalë për rregullimin e oborrit të xhamisë me pllaka të bekatonit nga një donatorë lokal i fshatit. Me këtë investim por edhe me ivestimet e ngjajshme publike për të mirëm e përgjithshme banorët e Raçes japin shembull se si duhet vendlindja.

  /Derveni.info

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Qeveria sonte emëroi drejtorë të rinj. Ja emrat..

  Shkup, 24 nëntor – Qeveria e Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme vazhdoi me shkarkimin dhe emërimin e...

  Xhaka nuk dëshiron të largohet nga Arsenali

  Granit Xhaka duket se nuk e ka në plan të largohet nga Arsenali edhe pse disa vite.   Mesfushori shqiptar me...

  BESIMI: Ekonomi e shëndoshë dhe financa të shëndosha

  „Shëndet“ është fjala kyçe për propozim-buxhetin për vitin 2021, meqë ajo që është më e rëndësishme dhe më parësore...

  “GRUEVSKI POSEDON TELEVIZION NË KOSOVË”, ABAZI TREGON EMRIN E TIJ

  Ish zv.kryeministri i Kosovës dhe zyrtari i lartë i VV-së, Haki Abazi, në një status në Fejsbuk ka aluduar...