More

  Zëvendëskryeministri Grubi për ndeshjen: Isha me tanët!


  Zëvendëskryeministri i parë shqiptar në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, ka thënë se ishte që ndeshja e sontme të përfundonte në kohën e rregullt me rezultat të barabartë dhe që fituesi të përcaktohej nga penaltitë.Në pyetjen se për cilën nga kombëtarët po bënte tifo, ai sonte është përgjigjur: “Isha me tanët”.“Ka evoluuar situata edhe politike edhe në Kosovë edhe Maqedoni. Jam i kënaqur për rezultatin që ka arritur Kosova. Kosova e kishte fillimin shumë të suksesshëm dhe që kohën e fundit filloi të stagnojë, kurse Maqedonia e Veriut kishte një konstante. Rezultati ishte reflektim i lojës dhe përvojës”.“Vendin e Kosovës në zemrat tona nuk e zëvendëson asnjë, të Shqipërisë akoma më shumë. Sa më shumë që shteti po bëhet lojal ndaj shqiptrave edhe ata bëhen më lojal. E ndjejmë kombëtaren si tonën, sikur ju si tuajën edhe ne të Shqipërisë e ndjejmë si tonën edhe ju. Isha me tanët”, është shprehur Grubi për Klan Kosova.“Doja që të shkonim në vazhdime dhe të kishte penalti. Më së miri do të ishte të shkohej në penalti dhe mandej le të fitonte më i miri. Desha barazim”.

  TË NGJAJSHMEARTIKUJ
  Rekomanduar për ju

  Të fundit

  Ndihmës sekretari shtetrorë i SHBA-ve, pjesmarrës në Forumin Energjetik të Maqedonisë

  Ndihmës sekretari shtetrorë i SHBA-ve, z. Fransis Fenon paralajmëron pjesmarrje në Forumin Energjetik të Maqedonisë Thirrja për regjistrim dhe pjesëmarrje...

  1 237 raste të reja me COVID dhe 39 viktima në 24 orët e fundit

  Në 24 orët e fundit janë kryer 3 200 teste te dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 1237 kanë...

  Lajmi i Fundit: Qeveria shpalli gjendjen e krizës

  Qeveria në mbledhjen e sotme solli vendim për shpalljen e gjendjes së krizës për 30 ditë. Vendimi pritet të...

  Qeveria shpall gjendjen e jashtëzakonshme për 30 ditë

  Qeveria në mbledhjen e sotme solli vendim për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme për 30 ditët te ardhshme. Vendimi...